Знайти однодумців

Чи зіштовхувалися ви з ситуацією, коли при пошуку роботи, знаходите вакансії, в яких встановлені дискримінаційні вимоги, наприклад, про вік, стать, зовнішність кандидатів, або ж на спів-бесіді роботодавець задає питання про особисте життя, а потім відмовляє у працевлаштуванні, оскільки «Ви нам не підійшли»?
На жаль, така практика є поширеною серед українських роботодавців, проте кандидатам на посади не слід падати духом, а, навпаки, знати, що закон цілком на їхньому боці.
Відповідно до статті 11 Закону України «Про зайнятість населення» забороняється в оголошеннях (рекламі) про вакансії зазначати обмеження щодо віку кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі, висувати вимоги, що надають перевагу одній із статей, а також вимагати від осіб, які працевлаштовуються, надання відомостей про особисте життя.
Частина 5 статті 50 цього ж закону забороняє роботодавцям висувати будь-які вимоги дискримінаційного характеру в ого-лошеннях (рекламі) про роботу та під час проведення добору працівників.
Такі ж норми щодо заборони дискримінації при працевлаш-туванні містяться і в ст.24-1 Закону України «Про рекламу».
Звичайно, якщо це можливо, то з роботодавцем, який вже в оголошенні про вакансію ігнорує трудове законодавство, краще не зв’язуватись взагалі. Проте що робити, якщо підходящих вакансій небагато і хочеться відстояти свої права?
Відповідно до ст.14 Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» особа, яка вважає, що стосовно неї виникла дискримінація, має право звернутися із скаргою до державних органів, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та/або до суду в порядку, визначеному законом.