Як ми співдіємо з іншими організаціями для досягнення успіху
Регулярно протягом 8 років ми проводи просвітницькі заходи до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом спільно з ГО «Альянс здоровʼя», ГО «Дерево життя» та А21.
Як це було в цифрах:
- понад 10 тренінгів організували для працівників та студентів відомчих закладів;
- понад 100 000 презервативів і просвітницьких листівок вручили працівникам;
- з 2021 року додали кахут, щоб перевіряти знання і зацікавлювати людей активніше долучитатися до наших заходів.
З 2012-го року молоді залізничники започаткували проведення інформаційної роботи з профілактики ВІЛ/СНІДу, яка охопила майже всі ланки залізничного транспорту.
Кожного року до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом лідери молодіжних рад з допомогою залучених тренерів, фахово підготовлених лікарів, власних співробітників, що пройшли навчання за підтримки Міжнародного благодійного фонду «Альянс громадського здоров’я» в 2014-му році за даним напрямком, проводять інформаційно-просвітницькі бесіди на підприємствах з протидії дискримінації працівників з ознаками ВІЛ- інфекції,оскільки згідно з діючим в Україні законодавством будь-яке упереджене ставлення за ознаками стану здоров’я є неприпустимим.
Також на цих заходах працівникам роздають безкоштовно експрес-тести на ВІЛ, які можна зробити анонімно вдома, методичні та інформаційні матеріали по профілактиці ВІЛ/СНІДу на робочих місцях та безкоштовні ліки для запобігання зараженню ВІЛ інфекцією після незахищеного статевого контакту.
(Фото1,2)
Ініціативні спілчани не забувають проводити роботу також серед підростаючого покоління.В навчальних закладах студентам проводять бесіди по профілактиці ВІЛ/СНІДу.
(фото 3,4)
Станом на 1 листопада 2023-го року в Україні встановлено понад 158 тис. випадків ВІЛ-інфекції та майже 50 тис. хворих на СНІД. Основна мета наших інформативних заходів — донести до працівників важливість боротьби з ВІЛ/СНІДом, ознайомити з засобами запобігання захворювань,провести анонімне безкоштовне тестування,а також провести роботу проти упередженого ставлення до працівників з ВІЛ-інфекцією.
З початку повномасштабного вторгнення ми визначили додаткові вектори для просвітницької роботи. А саме:
- Разом із Міжнародною організацією праці та Let's do it, Ukraine створили інформаційну компанію «Протидія торгівлі людьми, яка за 4,5 місяці охопила більше ніж 600 000 пасажирів. Поліграфія та відеороліки були розповсюджені по всіх вагонах пасажирських поїздів та інтерсіті, що курсують за захід нашої країни та за кордон.
- Грант від British Council дозволив організувати масштабний вебінар «Волонтерство під час війни». За грантові кошти, зокрема, було придбано мерч — 100 брендованих футболок для всіх учасників. Вебінар проводився в рамках волонтерської ініціативи Trade Union Lifeline. Які волонтерські проєкти ми реалізували потім в Укрзалізниці можна прочитати тут (додати гіперпосилання на волонтерство)
- Разом з ГО «Заходи» ми провели інформацію кампанію з підтримки ментального здоров’я. Ми охопили 87 560 людей, з яких на звернулось по допомогу більше 30 000.
У 2023 році ми залучили партнерські кошти для організації навчання молодіжної ради. 30 активних молодих працівників взяли участь в 3 виїзних семінарах. У 2024 році ми з нетерпінням очікуємо побачити застосування здобутих знань на практиці і ще більше крутих проєктів!